Psycholog a manželská poradna Praha

 

Psycholog a manželská poradna Praha

 

V současné době vzrůstá obliba psychologů Praha, ponejvíce lidi za psychologem přivádí partnerské potíže. Jsou psychologové, kteří se specializují na partnerské a manželské soužití. Co vás čeká, když se tedy rozhodnete navštívit psychologa – manželského poradce? Jak funguje manželská poradna Praha?

Obvykle se doporučuje, abyste přišli oba partneři spolu. V takovém případě manželský poradce obvykle vyslechne oba společně. Pro psychologa je důležité vidět, vnímat a cítit, jak spolu lidé komunikují, jak na sebe reagují. I když spolu ve třech můžete setrvat celou dobu setkání je možné se i rozdělit. To vždy záleží na situaci. Čím je krize vážnější, tím je důležitější i rozhovor s psychologem Praha o samotě. Na závěr setkání byste se zase měli sejít společně a říci, jak dále budete pokračovat. Obvykle dostanete nějaká doporučení již po prvním setkání v manželské poradně Praha. Další setkání se podle situace dohovoří společně, ale někdy i individuálně, protože každý z partnerů má své téma, kterým přispívá k prohlubování nebo k řešení partnerské, manželské krize a to je třeba individuálně zpracovávat.

Někdy je vhodné, když na první setkání přijde člověk sám. K tomu může mít několik důvodů. Např. si chce popovídat o svém vnímání partnerství, chce mít dostatek prostoru pro sebe. I to je regulérní, protože může mít oprávněnou obavu, že druhý partner by psychologa snadněji ovlivnil… Jindy si člověk může chtít rovnat myšlenky sám, aniž by to partner věděl. Jiným důvodem může být i to, že partner spolupráci odmítá. Pak nezbývá, než si rovnat myšlenky o partnerství samostatně.